Jak zablokować tablicę na Facebooku?

6 października 2021

Nie jest chyba żadną tajemnicą, że domyślnie nasi znajomi mogą zamieszczać wpisy na naszej Facebook-owej tablicy.

Wielu z nich bardzo często korzysta z tej możliwości, szczególnie przy specjalnych okazjach, takich jak na przykład urodziny. Wówczas nasze tablice są mniej lub bardziej wypełnione wpisami innych użytkowników.

Nie wiem, jakich dokładnie masz znajomych, ale niektórych z pewnością korciłoby wstawić na Twoją tablicę treści, które niekoniecznie mogłyby się spodobać na przykład Twojej cioci, czy przełożonemu.

Ja lubię spać spokojnie. Z tego względu od kilku dobrych lat na mojej tablicy nowe posty mogę dodawać tylko ja sam.

W obu przypadkach oprócz blokowania samej tablicy polecam także na wszelki wypadek ustawienie „Tylko ja” dla opcji „Kto może zobaczyć w Twoim profilu posty, w których Cię oznaczono?”.

Jak zablokować tablicę na Facebooku na komputerze?

To proces, który można przeprowadzić kilkoma kliknięciami. Przed chwilą sprawdziłem i okazało się, że zajął mi jakieś 30-40 sekund.

Oto krótka instrukcja krok po kroku:

1. Zaloguj się na Facebooku na komputerze.

2. Naciśnij na ikonę strzałki w dół w prawym górnym rogu.

3. Naciśnij Ustawienia i Prywatność i przejdź do zakładki Ustawienia.

4. W menu po lewej stronie wybierz opcję Prywatność.

5. W tym samym menu wybierz Profil i oznaczanie.

6. Edytuj interesujące Cię opcje. W moim przypadku były one w zakładce wyświetlenia i udostępnianie. „Kto może publikować posty w Twoim profilu?”, oraz „Kto może zobaczyć posty innych osób opublikowane w Twoim profilu?” ustawiłem na „Tylko ja” poprzez kliknięcie niebieski przycisk „Edytuj”.

Blokowanie tablicy na Facebooku

Jeżeli na Waszej tablicy były już jakieś treści i chcecie zobaczyć, jak wygląda ona po zmienieniu tych ustawień, zainteresujcie się znajdującą się nieco niżej opcją „Sprawdzanie”. Obok pozycji „Sprawdź, co inne osoby widzą w Twoim profilu” skorzystaj z opcji „Wyświetl jako”.

Jak zablokować tablicę na Facebooku na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym?

Wielu z Was z pewnością nie korzysta z Facebooka na komputerze. Rzeczywiście, ta aplikacja działa na tyle dobrze, że w wielu przypadkach z powodzeniem można korzystać z niej wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Oto cały proces, opisany krok po kroku:

1. W prawym górnym rogu aplikacji naciśnij na ikonę trzech poziomo ustawionych kresek (tzw. hamburger).

2. Zjedź na dół i rozwiń zakładkę Ustawienia i prywatność.

3. Kliknij Ustawienia.

4. Kliknij Ustawienia profilu.

5. Wybierz Profil i oznaczanie.

6. Edytuj interesujące Cię pozycje. W moim przypadku było to zmienienie „Kto może publikować posty w Twoim profilu?” i „Kto może zobaczyć posty innych osób opublikowane w Twoim profilu?” na „Tylko ja”. Te opcje możesz zmienić poprzez kliknięcie ich i wybranie z listy tego, co Ci odpowiada.