Jak odblokować kogoś na Facebooku?

10 września 2021

Jeżeli ktoś zajdzie nam za skórę, czasem zdecydujemy się na zablokowanie go w naszych ulubionych komunikatorach. Dzięki takiemu działaniu nie będziemy już dłużej otrzymywać wiadomości od tej osoby i będziemy mogli cieszyć się spokojem.

Czasami jednak zdarza się tak, że ktoś z kim dawniej byliśmy pokłóceni — nagle staje się naszym przyjacielem.

Powód samej blokady jest tak naprawdę nieistotny. Najważniejsze jest to, że zablokowaną osobę na Facebooku możemy odblokować już dzięki kilku kliknięciom.

Odblokowywanie znajomego na Facebooku

1. Będąc zalogowanym na Facebooku, w prawym górnym rogu naciśnij na ikonę strzałki w dół i wybierz: Ustawienia i Prywatność -> Ustawienia.

2. W menu po lewej stronie wybierz pozycję Ustawienia prywatności. Powinna się ona znajdować pod ikoną z Twoją nazwą użytkownika.

3. Z menu po lewej stronie wybierz zakładkę Blokowanie.

4. W sekcjach „Zablokuj użytkowników” i „Blokuj wiadomości” znajdziesz listę zablokowanych przez Ciebie użytkowników. Wybierz tych, których chcesz odblokować i obok ich nazwy użytkownika naciśnij Odblokuj.

Odblokowywanie użytkowników

5. Jeżeli udało Ci się wybrać właściwą osobę i chcesz ją odblokować, naciśnij Potwierdź.

Skutki odblokowywania znajomego

Jeżeli zdecydujesz się na odblokowanie znajomego, musisz pamiętać, że nie będzie możliwości zablokowania go przez kolejne 48 godzin.

Odblokowany znajomy będzie mógł za to w zależności od Twoich ustawień prywatności przeglądać Twoją oś czasu i się z Tobą skontaktować. Znaczniki, które zostały przez Was wzajemnie dodane, będą mogły zostać odzyskane. Możesz je później usunąć w Twoim dzienniku aktywności.