Jak zablokować kanał na YouTube?

Jak zablokować kanał na YouTube?
23 marca 2022

Masz już dość jakiegoś kanału i nie chcesz go dłużej oglądać? A może chcesz zablokować możliwość komentowania jakiemuś użytkownikowi na Twoim kanale?

Obie rzeczy da się zrobić w kilku bardzo prostych krokach.

Wybierz z menu, co chcesz zrobić i zobacz szczegółową instrukcję:

Jak zablokować dostęp do jakiegoś kanału na YouTube?

Jeżeli nie chcesz dłużej oglądać jakiegoś kanału, możesz skorzystać z co najmniej trzech, całkiem skutecznych opcji.

Sposób 1:

Jeżeli wyświetli Ci się proponowany film z kanału jakiegoś użytkownika, najedź kursorem na jego tytuł i po prawej stronie naciśnij na ikonę trzech kropek. Wybierz opcję: Nie polecaj kanału.

Dzięki temu filmy z danego kanału powinny wyświetlać Ci się znacznie rzadziej, dzięki czemu, istnieje spora szansa, że będziesz oglądać ich mniej.

Sposób 2:

Jeśli chcesz całkowicie zablokować sobie dostęp do jakiegoś kanału, możesz na przykład skorzystać ze wtyczki do przeglądarki.

Ja używam do tego wtyczki Channel Blocker. W jej przypadku wystarczy nacisnąć na mały przycisk „X” po lewej stronie od nazwy kanału, aby go zablokować.

Sposób 3 (aplikacja mobilna):

Jeżeli korzystasz z YouTube Kids, wejdź w dowolny kanał na filmie, który chcesz zablokować. W trakcie odtwarzania naciśnij na film i dotknij przycisk trzech kropek, wybierając opcję: Blokuj. Kolejno wybierz opcję pozwalającą na Blokowanie całego kanału, lub jeśli wolisz, na blokowanie tylko danego filmu.

Jak zablokować kogoś na swoim kanale YouTube?

Nie chcesz kogoś na swoim kanale?

Wraz z większą popularnością, na niemal każdym kanale prędzej, czy później pojawiają się internetowe trolle, których zwykle najlepiej jest po prostu blokować.

Blokowanie użytkownika na YouTube

W tym celu wystarczy wejść na ich kanał, wybrać kartę INFORMACJE i nacisnąć na przycisk flagi po prawej stronie, wybierając opcję Zablokuj użytkownika. Jeśli na pewno chcesz to zrobić, zatwierdź to, klikając przycisk Prześlij.