Jak włączyć światła w Euro Truck Simulator 2?

Światła w Euro Truck Simulator 2
21 grudnia 2022

Euro Truck Symulator 2, jak jego nazwa wskazuje, jest symulatorem. Oznacza to, że celem gry jest jak najwierniejsze odwzorowanie realiów, w tym przypadku, kierowcy ciężarówki.

Z tego powodu, pojazdy są wyposażone między innymi w kierunkowskazy, wycieraczki, klaksony, czy omawiane dziś światła.

Jak włączyć światła w Euro Truck Simulator 2?

Przy domyślnych ustawieniach, światła w Euro Truck Simulator 2 można włączyć poprzez naciśnięcie klawisza L. Czasami trzeba wcisnąć go dwukrotnie, ponieważ za pierwszym razem włączy się na przykład jedynie część świateł i podświetlenie deski rozdzielczej.

Światła wyłączamy również poprzez naciśnięcie przycisku L.

Jak włączyć długie światła w Euro Truck Simulator 2?

Jeżeli jest bardzo ciemno, a z naprzeciwka nic nie nadjeżdża, możemy skorzystać z długich świateł.

Można je włączyć na dwa sposoby:

1. Naciśnij przycisk K

2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk J

Są to domyślne ustawienia. Jeśli nie działają, sprawdź, co masz ustawione w polach „Światła drogowe” i „Sygnał świetlny” w ustawieniach (klawisze i przyciski).

Jak zwiększyć moc świateł w Euro Truck Simulator 2?

Podczas personalizacji pojazdu (przy jego kupowaniu lub w warsztacie), można dokupić dodatkowe światła. Zwykle można zamontować je na dachu pojazdu lub nad jego zderzakiem (czasami trzeba kupić do tego osobny element pozwalający na ich zamocowanie).

Kupno świateł ETS2

W samej grze, możemy skorzystać z dodatkowego oświetlenia poprzez naciśnięcie przycisku F4, wybranie „Regulacja świateł” i włączenie dodatków. W tym miejscu można też na stałe włączyć długie światła, jednak nie jest to zalecane, zwłaszcza jeżeli gracie w trybie multiplayer z innymi graczami.

Dodatkowe oświetlenie ETS2