Jak szybko zarobić w Euro Truck Simulator 2?

Jak szybko zarabiać w Euro Truck Simulator 2?
21 grudnia 2022

Ekonomia w ETS 2 niestety nie należy do najciekawszych. Jest bardzo prosta i choć z początku może być problematyczna, bo nie będzie nas nawet stać na naprawę ciężarówki, z czasem, jeżeli właściwie to rozegramy, już po kilku dniach gry nie będziemy mieli co robić z wirtualnymi pieniędzmi.

W tym poradniku przedstawię kilka porad na to, jak szybko i łatwo zarabiać w ETS 2.

Skorzystanie z pożyczki na samym początku gry

Choć w rzeczywistości, jak i w wielu innych grach, pożyczki nie muszą być dobrym pomysłem, te w Euro Truck Simulator 2 niemal zawsze są warte zaciągnięcia, zwłaszcza na samym początku gry.

Warto przejechać kilka pierwszych tras i rozważyć wzięcie pożyczki na 100 000 €. Bardziej zaawansowani gracze mogą wziąć pożyczkę nawet na 400 000 € lub 500 000 € (dwie poprzednie w jednym czasie).

Zatrudnianie wielu pracowników i kupowanie ciężarówek

Jeżeli macie już te przynajmniej 100 000 €, proponuję Wam kupić za to jedną lub maksymalnie 3 ciężarówki (ze względu na miejsca w garażu) i zatrudnienie do nich pracowników. Sami na początku możecie jeździć szybkie zlecenia, dzięki czemu nie powinniście generować większych strat przy ew. wypadkach, a w międzyczasie będą zarabiać na Was pracownicy.

Dla wirtualnym pracowników kupujcie możliwie jak najtańsze ciężarówki i nie dokupujcie do nich naczep. Z mojego doświadczenia, w ETS 2 opłaca się to zdecydowanie najbardziej.

Częste spanie

ETS 2 ma wbudowany mechanizm snu. Możemy raz na jakiś czas położyć naszą postać spać — w tym celu wystarczy zatrzymać się w jednym z punktów, oznaczonym na mapie ikoną łóżka (zwykle są to hotele i duże parkingi, których nie brakuje w miastach i przy autostradach).

Osobiście przesypiam w ETS 2 niemal każdą noc, ponieważ nie lubię jeździć po ciemku. Co więcej, spanie przewija czas – nawet gdy będziemy spać, nasi pracownicy wciąż mogą zarabiać. Jeżeli zatrudniacie pracowników, warto spać możliwie jak najczęściej.

Odpowiednie rozdawanie punktów umiejętności

Dla Waszych zarobków w ETS 2 istotne jest to jak rozdajecie punkty zdolności.

Proponuję ulepszać maksymalne poziomy według następującej kolejności:

  1. Długodystansowiec (jeżeli jeździcie dalekie trasy)
  2. Dostawa na czas
  3. Ładunek o wysokiej wartości
  4. Delikatny ładunek
  5. ADR
  6. Ekologiczna jazda

Oczywiście możecie to zmienić w zależności od Waszego stylu gry. Jeżeli np. chcecie jeździć często ADR, zamieńcie je kolejnością z ładunkiem o wysokiej wartości.

Ważne jest jednak, żeby nie zapominać o punktach zdolności, ponieważ dają one dodatkowe premie do wynagrodzenia i doświadczenia.

Inne metody na szybsze zarabianie w ETS 2

Jeżeli nie interesujecie się ekonomią i nie czerpiecie żadnej satysfakcji z zarabiania wirtualnych pieniędzy w grze, a chcecie po prostu pojeździć sobie fajnymi ciężarówkami, istnieją sposoby, które pozwolą Wam się dorobić jeszcze szybciej, w nieco mniej „uczciwy” sposób.

Mody

Istnieją mody, które pozwalają na zwiększenie zarobków z dostaw.

Wpisz frazę „zarobki”, „exp”, lub „earnings” w warsztacie Steam i prawdopodobnie znajdziesz co najmniej kilka modyfikacji, które pozwolą Ci zwiększyć zarobki z dostaw w ETS 2. Pamiętaj jednak, aby po wejściu do gry, przed załadowaniem konkretnego profilu włączyć wybranego moda.

Edytory configu

Osoby, którym zależy na możliwie jak najszybszym wzbogaceniu się w Euro Truck Simulator 2 mogą po prostu ustawić sobie dowolną ilość gotówki w grze poprzez edycję pliku konfiguracyjnego game.sii i zmianę wartości w money_account.

Radzę Wam się przed tym jednak dobrze zastanowić, ponieważ może Wam to popsuć część zabawy (osobiście bardzo lubię zaczynać grę od nowa i pomału zarabiać na swoje pierwsze ciężarówki i naczepy).

Zobacz: Poradnik: Jak dodać pieniądze bez CheatEngine?