Jak usunąć Questy w Margonem?

Jak usunąć questy w Margonem?
13 czerwca 2022

Duża ilość niezrobionych questów na liście potrafi irytować. Im więcej ich mamy, tym ciężej się w tym wszystkim zorientować.

Choć może się to wydawać dziwne, taka sytuacja potrafi być dla niektórych na tyle męcząca, że znam osoby, które zrobiły ~20-30 zaległych questów tylko po to, by oczyścić swoją listę i znów mieć na niej porządek.

Lata jednak minęły, a gra trochę ewoluowała. Oto kilka sposobów, które pozwolą nam usunąć questy lub lepiej nimi zarządzać.

Usunięcie questów u NPC

Niektóre questy dostępne w grze można anulować u NPC.

W tym celu wystarczy udać się do Karka-Han i odnaleźć NPC o nazwie Anulis. Znajduje się on na kordach 36,38.

Po wybraniu opcji dialogowej „Chciałbym przestać myśleć o jednym zadaniu” będziecie mieli możliwość anulowania zadań, które są dostępne na jego liście.

Usuwanie questów na Nowym Interfejsie

Niektóre questy mogą zostać usunięte, gdy będziecie korzystać z nowego interfejsu.

W tym celu wystarczy wejść w listę questów i obok nazwy zadania nacisnąć zielony przycisk X (jeżeli występuje). Wówczas trzeba już tylko potwierdzić, czy aby na pewno chcemy usunąć to zadanie.

Usuwanie Questów w Margonem

Zwijanie i rozwijanie questów na Nowym Interfejsie

Niektórych questów nie da się usunąć w podobny sposób, ale możemy zwinąć ich treść po to, by zrobić sobie na liście więcej miejsca. W tym celu wystarczy wejść w listę questów i nacisnąć obok nazwy questa zielony przycisk strzałki (Zwiń/Rozwiń quest).

Zwijanie Questów w Margonem

Zwinięty quest można później w razie potrzeby znów rozwinąć za pomocą ikony strzałki, tym razem skierowanej w dół.

Rozwijanie Questa w Margonem

Przypinanie questów na Nowym Interfejsie

Kolejną ciekawą funkcją jest możliwość przypięcia danego questa do naszego okna gry. Wówczas, nawet gdy okno questów będzie zamknięte, będziemy mieli podgląd na przebieg danego questa, co pozwoli nam znacznie łatwiej go wykonywać.

Aby to zrobić, należy uruchomić listę questów i obok nazwy danego questa nacisnąć na ikonę pinezki.

Przypinanie Questa w Margonem

Po wykonaniu tej czynności można zamknąć listę questów, ponieważ dane zadanie powinno już być przypięte do naszego okna gry.

Przypięty Quest w Margonem

W razie potrzeby, Questa można później odpiąć z listy przyciskiem „X” obok jego nazwy na podpiętej liście.

Poprzez naciśnięcie i przytrzymanie listy, można ją też przesunąć na dowolne miejsce na ekranie po to, by questa robiło się jeszcze wygodniej.