Jak odwiązać przedmiot w Margonem?

Jak odwiązać przedmiot w Margonem?
3 sierpnia 2022

Przedmioty w Margonem bardzo często posiadają atrybut „Związany z Właścicielem”. Jeżeli dany przedmiot „Wiąże po założeniu”, w momencie, w którym gracz założy go do swojego ekwipunku, przedmiot zostanie związany i nie będzie mógł zostać sprzedany za samo złoto na aukcji lub w menu handlu.

Oto sposoby pozwalające na odwiązanie przedmiotu:

Wystawianie związanego przedmiotu u Aukcjonera

Jeżeli nie posiadamy zwoju odwiązania, a nie chcemy wydawać Smoczych Łusek na odwiązanie przedmiotu, możemy przerzucić ten koszt na kupującego. System Aukcji pozwala nam na wystawienie przedmiotu za Smocze Łuski i ustawienie wybranej dopłaty w złocie.

Warto wspomnieć, że oprócz złota (dopłaty), część Smoczych Łusek z odwiązania również trafia do sprzedającego.

Odwiązywanie przedmiotu u NPC

Przedmiot można odwiązać w Ratuszu Karka-han u Genomara za Smocze Łuski. W tym celu wystarczy porozmawiać z nim, wybierając odpowiednią opcję dialogową.

Zwój odwiązania przedmiotu

Podczas różnych eventów i loterii możemy zdobyć zwoje odwiązania przedmiotu. Oprócz tego możemy je zakupić za Smocze Łuski Klikając: „Premium” -> „Sklep” -> „Ulepszenia”.

Zwój odwiązania przedmiotu w Margonem

Należy pamiętać, że choć sam zwój kosztuje 10 SŁ, cena użycia go będzie zależna od poziomu i typu danego przedmiotu.

Jak odwiązać przedmiot związany na stałe?

Niestety, nie da się odwiązać przedmiotu związanego na stałe.

Istnieje od tego jednak pewien wyjątek. Jeżeli gracz ma nabity List Gończy lub gra na świecie Brutal, może stracić związany na stałe przedmiot podczas przegranej walki.

Nie należy traktować tego jednak jako „sposób na odwiązywanie przedmiotów”, ponieważ celowe nabijanie listu gończego i oddawanie fragów po to, żeby ktoś celowo zdobył związany przedmiot, może być podstawą do ukarania obu graczy.

Jak przełożyć związany przedmiot na inną postać?

Choć nie można wysyłać związanych przedmiotów pocztą, możemy włożyć je do depozytu. Z depozytu możemy z kolei wyciągnąć je na innych postaciach, które mamy na danym świecie.

Taki depozyt możecie znaleźć m.in. w Domu Aukcyjnym w Ithan.