Jak sprawdzić wartość konta Steam?

Jak sprawdzić wartość konta Steam?
8 lutego 2023

Wielu z nas posiada na Steam całe mnóstwo gier, oraz dodatków (DLC). Z tego powodu, czasami może nam przyjść do głowy pytanie: „ile warte jest moje konto”?

I z jednej strony można by było ręcznie sprawdzić cenę każdej gry, każdego dodatku, ewentualnie odjąć od tego ~50% (bo nie oszukujmy się, pewnie też często kupujecie gry na sporych promocjach) i już… Problem w tym, że niektórzy mają na swoim koncie Steam dziesiątki, setki, a nawet tysiące gier — w takiej sytuacji manualne oszacowanie wartości konta Steam mogłoby zająć wiele godzin.

Z pomocą przychodzą nam jednak pewne narzędzia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „Steam Calculator”. Jedną z takich stron jest np. Steam Calculator · SteamDB.

Aby z niego skorzystać wystarczy wprowadzić URL do swojego profilu Steam lub jego ID i nacisnąć Enter.

Oczywiście należy pamiętać, że wartości podawane przez takie kalkulatory są zwykle szacunkowe i nie muszą dokładnie odzwierciedlać tego ile wydaliście na gry, ani tego ile konto rzeczywiście jest „warte”. Wiele zależy np. od tego w jakich cenach kupowaliście dane gry i dodatki, czy korzystaliście z promocji, itp.

Jak sprawdzić ID konta Steam?

1. Włącz aplikację Steam i zalogujcie się na swoje konto.

2. W lewym górnym rogu naciśnij „Steam” -> „Ustawienia”.

Ustawienia Steam

3. Wybierz zakładkę „Interfejs” i zaznacz „Wyświetl paski adresu sieciowego, gdy są dostępne”. Zatwierdź zmianę klikając „OK”.

Wyświetlanie paska adresu na Steam

4. Naciśnij na swój nick w prawym górnym rogu Steam i wybierz „Wyświetl mój profil”.

5. Skopiuj część pomiędzy „/id/” a „/” – to Twoje ID Steam. Opcjonalnie możesz skopiować też cały link, ponieważ wyżej wymieniony kalkulator również powinien go obsłużyć.

ID konta na Steam