Czy propozycje znajomych na Facebooku są przypadkowe?

Propozycje znajomych na Facebooku
6 lutego 2023

Przeglądając Facebooka często możemy natknąć się na propozycje zawarcia nowych znajomości. Nierzadko pojawiają się tam osoby, które rzeczywiście znamy, dzięki czemu możemy zaprosić je do grona swoich znajomych.

Czy propozycje znajomych są przypadkowe?

Sugestie osób w sekcji propozycji znajomych zwykle bazują na informacjach takich jak np. to, czy macie z kimś wspólnych znajomych. Oficjalne informacje na ten temat od Facebooka można przeczytać na tej stronie.

Część użytkowników uważa, że znaczenie mogą mieć też inne czynniki, jak na przykład to, czy odwiedzaliśmy dany profil, czy chodziliśmy do tych samych szkół/mieliśmy te same miejsca pracy, itp. Rekomendacje znajomych z pewnością są tworzone tak, by były jak najbardziej trafne i pokazywały osoby, które rzeczywiście możemy chcieć zaprosić do znajomych.

Czym różni się propozycja znajomych od zaproszenia?

Jeżeli dostaliście zaproszenie do grona znajomych, oznacza to, że ktoś Wam je wysłał.

Propozycja to z kolei jednak sugestia samego Facebooka i nie musicie na nią reagować. Podpowiada on Wam w ten sposób, że możecie kojarzyć jakąś osobę i proponuje Wam, żebyście wysłali jej zaproszenie do grona znajomych, jest to jednak opcjonalne.

Jeżeli kogoś nie znacie albo nie chcecie zapraszać go do znajomych, wcale nie musicie tego robić. Propozycja to nie zaproszenie i jest po prostu przedstawiona przez Facebooka — nie musicie na nią reagować.