Jak podłączyć pada do telefonu?

Jak podłączyć pada do telefonu?
3 czerwca 2022

Starszym z nas, granie w gry kojarzy się głównie z padem lub klawiaturą.

Choć dziś granie na dotykowym ekranie jest możliwe i bardzo popularne, nie w każdej grze jest aż tak wygodne i przyjemne jak granie na przykład na padzie.

W tym poradniku dowiesz się:

Jak podłączyć pada do telefonu z Androidem lub do iPhone?

W przypadku obu systemów zasady są dość podobne:

1. Włącz swojego Pada i Bluetooth.

Możesz to zrobić np. poprzez naciśnięcie przycisków Share i PlayStation.

W przypadku Xbox naciśnij przycisk Xbox, a później przycisk przesyłania znajdujący się na górze pada (na środkowym panelu obok lewego triggera).

2. Wejdź w ustawienia swojego telefonu i odnajdź te odpowiedzialne za Bluetooth.

3. Włącz Bluetooth i odnajdź na liście urządzeń swojego pada i się z nim połącz.

Jaki pad jest najlepszy do telefonu?

Nie da się odpowiedzieć na takie pytanie obiektywnie, bo niemal każdy pad ma swoje mocne, jak i słabe strony. Proponuję Wam przetestować kilka modeli, zobaczyć jak wygodne się Wam wydają i na tej podstawie dobrać takiego pada, który będzie Wam odpowiadał.

Szczerze mogę polecić nowsze generacje oryginalnych padów dla Xbox i PlayStation, ponieważ to bardzo popularne pady, które można z łatwością skonfigurować w niemal każdej grze, która obsługuje takie urządzenia.

Jeżeli chcecie grać na telefonie, pamiętajcie też, aby upewnić się, że dany pad umożliwia łączność Bluetooth.

W jakie gry na telefonie można grać na padzie?

Całe mnóstwo gier pozwala na granie na telefonie za pomocą pada.

Oto kilka tytułów:

  • Rocket League Sideswipe — już PC-towa odsłona Rocket League jest znana z tego, że świetnie gra się na niej na padzie. Nie inaczej jest z wersją mobilną. Jeżeli lubicie piłkę nożną i samochody, albo po prostu fajne zręcznościowe gry z esportowym potencjałem, ten tytuł jest zdecydowanie dla Was.
  • The Ramp — nie wiem, czy w obecnych czasach wyczynowa jazda na deskorolce jest nadal tak modna jak była kilkanaście lat temu, ale nie da się ukryć, że cały czas jest to bardzo fajna i efektowna dyscyplina. Niemal równie fajna jest ona w grach, dlatego jeśli chcecie spróbować swoich sił, ta gra może przykuć Waszą uwagę.
  • DOOM — kultowa już gra FPS, której chyba żadnemu graczowi nie trzeba specjalnie przedstawiać. O ile nie jestem największym miłośnikiem grania w strzelanki na padzie, w przypadku urządzenia mobilnego, taka możliwość może przypaść Wam do gustu.
  • GRID Autosport — coś dla miłośników gier wyścigowych, które wręcz idealnie nadają się do grania na padzie.
  • Brawlhalla — bardzo popularna gra platformowa. Idealny tytuł dla osób lubiących zręcznościówki o przyjemnej dla oka oprawie graficznej.
  • Stardew Valley — niezwykle relaksująca i wciągająca gra polegająca na prowadzeniu farmy. Nie dajcie się jednak zwieść tej pozornej prostocie, ponieważ aktywności w niej może wystarczyć na setki, jak nie tysiące godzin.
  • Diablo Immortal — nowa gra MMORPG (tak, MMORPG) z serii Diablo. Rozrywka na wiele godzin dla tych, którzy uwielbiają siekać całe mnóstwo mobów. W tej grze można robić to także na padzie, więc jest to spory plus dla tych, którzy chcieliby bardziej „wczuć się” w swoją mobilną rozgrywkę.