Jak wyłączyć Tryb Incognito na telefonie?

Tryb Incognito
1 czerwca 2022

Niedawno pisałem o tym jak włączyć Tryb Incognito na telefonie. Wychodzi na to, że najwyższy czas napisać także jak można go wyłączyć.

Dlaczego nie warto korzystać z Incognito przez cały czas

Choć tryb Incognito niewątpliwie ma całe mnóstwo zalet, nie znam zbyt wielu ludzi, którzy korzystaliby z niego cały czas. Te całe straszne ciasteczka, czy zapisywanie historii przeglądania — pomimo oczywistych wad — mają też całe mnóstwo zalet.

Pewnie zapytacie: jakich zalet? W normalnym trybie, za sprawą ciasteczek możecie przeglądać wiele witryn znacznie szybciej, zapisując przy tym swoje indywidualne preferencje bez konieczności logowania się we wszystkich serwisach, a co do logowania… Możecie też na przykład zapisywać swoje hasła po to, by nie musieć się za każdym razem na nowo logować.

Dzięki historii przeglądania jesteście w stanie w każdej chwili wrócić do tego, co np. oglądaliście wczoraj.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie te benefity są wystarczające.

Wyłączanie trybu Incognito w telefonie

Konkretne kroki dotyczące tryby Incognito w telefonie mogą różnić się w zależności od posiadanej przeglądarki i jej wersji.

Zazwyczaj wyglądają jednak bardzo podobnie, czyli mniej więcej tak:

1. Stuknij ikonę otwartych kart przeglądarki (zwykle prawy górny róg przeglądarki z cyferką wewnątrz, np. 2 jeżeli masz otwarte 2 karty incognito).

2. Stuknij ikonę trzech pionowo ustawionych kropek w prawym górnym rogu i wybierz opcję pozwalającą na zamknięcie kart incognito (np. Zamknij karty incognito).

Alternatywnie możesz też zamknąć wybrane lub wszystkie karty incognito ręcznie przesuwając je w prawo podczas podglądu.