Jak przeglądać Instagram bez logowania?

Jak przeglądać Instagram bez logowania?
10 stycznia 2022

Osobiście należę do osób, które raczej nie śledzą mediów społecznościowych. Z tego powodu, na wielu z nich najzwyczajniej w świecie nie mam konta.

Z brakiem konta na Instagramie zawsze było mi jednak dość ciężko, bo strona jest na tyle duża, że siłą rzeczy raz na jakiś czas jakaś jej zawartość mnie zainteresowała.

W tym wpisie pokażę kilka sposobów na przeglądanie Instagrama bez konieczności logowania. Każdy z nich będzie miał swoje wady i zalety, dlatego tym z Was, którzy chcieliby przeglądać platformę regularnie, polecałbym po prostu założyć konto na Instagramie, ponieważ jest to naprawdę szybki i bezpłatny proces.

Jeżeli zastanawiasz się jak przeglądać zdjęcia lub inne treści na Instagramie bez logowania, ten poradnik jest dla Ciebie.

Sposób 1: Oglądanie Instagrama w przeglądarce internetowej

Ten sposób wydaje się z pozoru najprostszy. Wystarczy wejść na stronę Instagram w przeglądarce i wpisać dowolną nazwę profilu, np. https://www.instagram.com/szukana_nazwa_profilu/. Z poziomu profilu jakiejś osoby będziemy mogli bez problemu skorzystać z wyszukiwarki i w jeszcze łatwiejszy sposób wyszukiwać profile, które nas interesują.

Problem pojawić może się dopiero po chwili. Przeglądając profile, po jakimś czasie może zacząć nam wyskakiwać irytujące okienko, które będzie namawiało nas do zalogowania się na platformie. Jeżeli jest to dla Was kłopotliwe, polecam zapoznać się z kolejnymi sposobami lub przekonać się jednak do założenia normalnego konta, tym bardziej że w razie potrzeby konto na Instagramie można bez problemu usunąć.

Sposób 2: Wykorzystanie specjalnych stron internetowych

Co ciekawe, w internecie istnieją strony, które mogą pozwolić nam na przeglądanie Instagrama bez konieczności logowania na nim. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę pokroju „browse Instagram without logging in”. Jedną z takich stron jest chociażby picuki.com, czyli serwis, który pozwala nam na swobodne przeglądanie Instagrama bez posiadania na nim konta.

Sposób 3: Posiadanie anonimowego konta na Instagramie

Trzecim, moim zdaniem jednym z najlepszych sposobów jest po prostu założenie konta, na którym nie będziemy nic publikować, bo jakby nie było — nie musimy. Wiele osób zakłada takie puste, czy nawet fejkowe konta, tylko po to, by móc swobodnie korzystać z Instagrama, a także jego funkcji, które dostępne są wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników (np. możliwość obserwowania poszczególnych profili).