Jak używać Messenger na komputerze

Messenger
29 grudnia 2021

Urządzenia mobilne cieszą się dziś naprawdę ogromną popularnością. Fakt jest jednak taki, że wielu z nas — w szczególności geeków i osób pracujących w branży IT — preferuje przeglądać sieć na komputerze.

Z tego powodu używając Messengera, nieraz wygodniej byłoby nam używać go na komputerze.

Na szczęście istnieją co najmniej trzy dobre i sprawdzone metody na używanie Messengera poza telefonem.

1. Messenger w przeglądarce internetowej

Jako że Messenger jest niejako częścią Facebooka, znajduje się również na nim. Wystarczy wejść w przeglądarkę internetową i zalogować się na swoje konto Facebook. Oprócz średnio wygodnego, niewielkiego czatu po prawej stronie na Facebooku znajdziecie również „pełnowymiarową” wersję pod adresem facebook.com/messages/ (możecie wejść w nią poprzez naciśnięcie w prawym górnym rogu Facebooka ikony Messengera i wybranie opcji „Pokaż wszystko w Messengerze”).

2. Program Messenger na Windows

Nie każdy chce używać strony w przeglądarce. Jakby nie było, to zawsze dodatkowa karta i nieraz po prostu wygodniej pobrać dedykowany program.

Użytkownicy nowszych wersji systemów Windows mogą znaleźć aplikację Messenger w Microsoft Store. Można ją pobrać w pełni za darmo.

Messenger Micrsoft Store

3. Emulatory Androida

Jeżeli zależy Wam na wersji identycznej do tej, która jest dostępna na telefonach, niezłym rozwiązaniem może być skorzystanie z jednego z popularnych emulatorów Androida.

Jednym z najpopularniejszych emulatorów Androida jest BlueStacks, który również może nam pozwolić na komfortowe używanie Messengera na naszym komputerze.