Czy da się założyć Messenger bez Facebooka?

Messenger bez Facebooka
21 sierpnia 2021

Wiele osób używa Messengera do kontaktu ze swoimi znajomymi. Jako że Messenger jest częścią Facebooka, te osoby bardzo często posiadają też konto na tym serwisie. Czy jest to jednak konieczne?

Doskonale rozumiem, że nie każdy odczuwa potrzebę posiadania konta na portalu społecznościowym. Przyznam szczerze, że sam z niego praktycznie w ogóle nie korzystam, a Messengera używam regularnie, bo praktycznie na co dzień. Jest to po prostu najlepsza forma kontaktu z wieloma z moich znajomych i domyślam się, że podobnie może być w Twoim przypadku.

Obecnie, aby założyć Messenger, należy posiadać konto Facebook.

Choć może to być dla niektórych odstraszające, nikt przecież nie obliguje Was do aktywnego korzystania z tego portalu i wrzucania tam obowiązkowo zdjęć z każdej wizyty w restauracji, czy kinie.

Tak naprawdę na Facebooku wystarczy mieć jedynie znajomych, z którymi chcemy się kontaktować. Nie musimy podawać mnóstwa informacji na swój temat. Jeśli sobie nie życzymy, możemy zablokować innym możliwość pisania na naszej tablicy, oraz wyłączyć innym użytkownikom dostęp do listy naszych znajomych. Jeśli nie chcemy, nie musimy dodawać żadnego zdjęcia, więc nie musimy dzielić się z nikim np. wizerunkiem naszej twarzy.

Do działania Messengera na telefonie nie jest wymagane posiadanie zainstalowanej aplikacji Facebooka. Z tego powodu konto jest jedynie swoistym identyfikatorem, z którego wcale nie musimy aktywnie korzystać. Uważam więc, że w większości przypadków wymóg posiadania takiego konta nie powinien stanowić przeszkody i można je komfortowo założyć kilkoma kliknięciami, a potem po prostu dodać swoich znajomych… I jeśli nie chcemy go używać — po prostu o nim zapomnieć i korzystać z niego wyłącznie w Messengerze.