Jak założyć maila?

Jak założyć Maila?
12 sierpnia 2022

Dziś przyszedł czas na poradnik pisany z myślą o początkujących użytkownikach internetu. Pokażę Wam jak w kilku prostych krokach założyć maila, który:

 • Jest darmowy.
 • Nie przychodzą na niego ciągle reklamy od operatora.
 • Jest prosty w obsłudze i dostępny po polsku.
 • Działa bardzo szybko i posiada wszystkie najważniejsze funkcje.
 • Jest najpopularniejszym serwisem tego typu na świecie i z powodzeniem korzystają z niego zarówno domowi użytkownicy jak i osoby wykorzystujące go do celów zawodowych.

Mowa oczywiście o Gmail od Google, który jest na moment pisania tego wpisu według mnie (i wielu innych internautów) najlepszym możliwym wyborem, zwłaszcza dla początkujących użytkowników.

Kliknij w napis, aby od razu przenieść się do odpowiedniej sekcji:

Do czego potrzebuję maila?

Niemal każdy użytkownik internetu powinien posiadać własny adres e-mail. Jest on bowiem konieczny do założenia konta na wielu popularnych serwisach, a także jest świetnym komunikatorem, dzięki któremu możecie pisać z innymi użytkownikami.

Oto kilka najważniejszych zastosowań maila:

 • Maile bardzo często są używane do komunikacji. To właśnie nimi bardzo często wysyła się zapytania do firm, oferty pracy, czy też prowadzi zwykłe rozmowy ze znajomymi w formacie podobnym do listownego (choć mail w przeciwieństwie do listu, dochodzi zwykle błyskawicznie, nawet na drugi koniec świata).
 • Dzięki temu, że konta w różnych serwisach będą do niego przypisane, mail pozwala na zresetowanie na nich hasła w przypadku, w którym go zapomnimy.
 • Na maila możemy otrzymywać ciekawą „darmową prasę”, czyli tzw. Newslettery pisane przez różnych twórców internetowych.
 • Różne firmy, które mają naszego maila, mogą nam wysyłać tam np. powiadomienia o nadchodzących płatnościach i innych rzeczach.

Jak widzisz, warto mieć maila i regularnie z niego korzystać, tym bardziej, że jeżeli nie macie jakichś wygórowanych wymagań, to nic nie kosztuje. A raczej nie macie, bo nawet ja i wielu innych ludzi, którzy w internecie spędzają całe dnie, nie potrzebujemy aż takich opcji, które są oferowane przez usługi premium.

Jak założyć maila krok po kroku?

1. Wejdźcie na stronę gmail.com.

2. Naciśnijcie na przycisk „Utwórz konto”.

Tworzenie konta Gmail

3. Wybierzcie, dla kogo chcecie utworzyć konto. Ja wybieram opcję „Dla mnie”.

4. Wypełnijcie pola.

Rejestracja w Gmail
 • Podajcie prawdziwe dane.
 • Wybierzcie łatwą do zapamiętania nazwę maila, ale też taką, której nie będziecie się później wstydzić. Nie można jej później zmienić, dlatego warto to dobrze przemyśleć. Dość uniwersalnym sposobem jest np. [email protected], do którego możecie ewentualnie dodać jakieś cyfry, jeśli taki adres jest już zajęty.
 • Wprowadźcie hasło. Zadbajcie o to, żeby było bezpieczne i trudne do złamania, ale też o to, żebyście je zapamiętali.

Po wypełnieniu tych pól, naciśnijcie „Dalej”.

5. Wprowadźcie dodatkowe dane.

Dobrze jest podać tu prawdziwy numer telefonu i jeżeli macie, pomocniczy adres e-mail. Jeżeli utracicie kiedyś dostęp do tego maila, będzie Wam go łatwiej go odzyskać.

Zakładanie konta w Gmail

Po uzupełnieniu tych pól, kliknijcie „Dalej”.

6. Wybierzcie odpowiadające Wam ustawienia personalizacji.

Po wybraniu jednej z tych opcji, kliknijcie „Dalej”.

7. Ustawienia personalizacji.

Zapoznajcie się z ich treścią i jeżeli Wam odpowiada, kliknijcie „Potwierdź”.

8. Prywatność i warunki.

Znów, przeczytajcie treść. Jeśli Wam odpowiada, kliknijcie „Zgadzam się”.

To wszystko!

Po wykonaniu tych kroków powinniście zostać przeniesieni na Wasze konto Gmail. Gmail może jeszcze poprosić Was o określenie kilku opcji, jednak wszystko zależy od Waszych preferencji.

Na głównym ekranie znajdziecie Wasze wiadomości, a jeżeli chcecie wysłać wiadomość, możecie kliknąć „Utwórz” w lewym górnym rogu.

Tworzenie wiadomości w Gmail

Jeżeli napotkacie się na jakieś problemy lub pytania, Gmail posiada świetną dokumentację w języku polskim, która w razie potrzeby powinna Wam pomóc.

Miłego mailowania!