Jak włączyć tryb nocny w Windows 10

Filtr niebieskiego światła
29 lipca 2021

Osoby, które dużo pracują przy ekranie komputera, bardzo często zmagają się z nadmiarem niebieskiego światła. Niebieskie światło może przeszkadzać im zwłaszcza wieczorem, kiedy zbliża się ich pora snu.

Z tego powodu wiele osób zaopatruje się w specjalne programy, czy nawet dedykowane okulary wyposażone w filtr niebieskiego światła.

W niektórych nowszych systemach operacyjnych funkcja redukcji niebieskiego światła została wbudowana. Tak jest też w przypadku Windows 10.

Przedstawiam sprawdzony sposób na włączenie trybu nocnego w Windows 10 bez instalacji dodatkowych, zewnętrznych programów.

Oto on:

  1. Naciśnij na przycisk Windows na swojej klawiaturze lub kliknij na jego logo po lewej stronie na pasku zadań Wpisz „Wyświetlanie nocne” i wybierz opcję z logo monitora.. Jeżeli ta opcja nie zadziała, alternatywnie możesz wejść w ustawienia (pasek zadań -> ikona koła zębatego) i przejść do zakładki system. Kolejno w zakładce ekran, w sekcji „Kolor” naciśnij „Ustawienia wyświetlania nocnego”.
  2. Ustaw odpowiadającą Ci siłę przesuwając suwak i naciśnij „Włącz teraz” lub zaplanuj konkretny harmonogram włączania tego trybu, naciskając na przycisk „Zaplanuj wyświetlanie nocne”.