Przywracanie systemu w Windows 10

Przywracanie systemu
9 sierpnia 2021

Przywracanie systemu to jeden z najskuteczniejszych, a zarazem najprostszych sposobów naprawy wielu systemowych problemów.

W tym wpisie pokażę, w jaki sposób krok po kroku przeprowadzić taki zabieg i przywrócić nasz system do stanu z konkretnej daty.

Zaczynajmy.

1. Wejdź w menu start. Możesz zrobić to poprzez naciśnięcie klawisza z logo Windows na swojej klawiaturze lub poprzez naciśnięcie tego logo na pasku zadań.

2. Wybierz opcję Ustawienia.

Ustawienia Windows 10

3. Przejdź do zakładki Aktualizacje i zabezpieczenia.

4. Z menu po lewej stronie wybierz zakładkę Odzyskiwanie.

Zakładka odzyskiwanie

5. W zakładce możemy zdecydować się na resetowanie ustawień komputera do stanu początkowego. Wystarczy nacisnąć „Rozpocznij” w tej sekcji. W zależności od wybranych ustawień możemy zdecydować się na zachowanie lub usunięcie naszych plików osobistych. Dobrym pomysłem może też być powrót do poprzedniej wersji systemu Windows 10. Jeśli jeszcze wczoraj wszystko działało poprawnie, a opcja „Rozpocznij” jest dostępna w sekcji „Wróć do poprzedniej wersji systemu Windows 10”, możemy zdecydować się również na to rozwiązanie.

Przywracanie systemu Windows 10

Jak długo trwa przywracanie systemu Windows 10?

Wszystko zależy między innymi od parametrów danego urządzenia, a także od tego, czy mają zostać zachowane jakieś pliki (a jeśli tak, jak dużo ich jest).

Średnio można przyjąć, ze przywracanie systemu Windows 10 trwa około godzinę, jednak w zależności od konkretnego przypadku ten czas może się albo skrócić, albo wydłużyć. Tak czy siak, nie jest to raczej zabieg do zrealizowania w pięć minut.