Jakie aplikacje blokują ekran?

Smartfon z Android
24 sierpnia 2022

Spotkaliście się z błędem:”Wygląda na to, że inna aplikacja blokuje dostęp do Google Play. Wyłącz wszystkie aplikacje, które mogą blokować ekran i spróbuj ponownie”?

W tym poradniku pokażę, w jaki sposób można go naprawić.

Teoretycznie najprościej byłoby odinstalować aplikację blokującą dostęp. Prawda jest jednak taka, że ten błąd może wywoływać wiele aplikacji, więc ciężko jest jednoznacznie ustalić, która aplikacja blokuje dostęp do Google Play.

Istnieje jednak inny sposób.

Naprawianie błędu z zablokowanym dostępem do Google Play

Jednym z najprostszych sposobów na naprawienie tego błędu jest sprawdzenie, które aplikacje mają pozwolenie na wyświetlanie się nad innymi aplikacjami. Wówczas możemy spróbować cofnąć pozwolenie np. tym, które niedawno zainstalowaliśmy. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że to właśnie jedna z nich blokuje ekran w naszym telefonie.

Poradnik krok po kroku:

Uwaga! Niektóre nazwy opcji mogą różnić się w zależności od wersji Android czy zainstalowanej nakładki. Jeżeli nie możecie znaleźć danej opcji w swoim telefonie, spróbujcie poszukać takiej, która ma zbliżoną nazwę. W takiej sytuacji najlepiej wejdźcie w wyszukiwarkę w ustawieniach i wyszukajcie frazę jak np. „Wyświetlanie nad innymi aplikacjami”.

1. Wejdźcie w ustawienia swojego telefonu.

2. Przejdźcie do zakładki „Aplikacje i Powiadomienia”.

3. Wybierzcie „Aplikacje ze specjalnym dostępem”.

4. Przejdźcie do opcji „Wyświetlanie nad innymi aplikacjami”.

5. Zobaczcie jakie aplikacje posiadają zezwolenie na wyświetlanie nad innymi. Jeśli znajduje się tam jakaś, którą zainstalowaliście po tym, gdy ostatnio normalnie korzystaliście z Google Play, spróbujcie nacisnąć na jej nazwę i wyłączyć opcję „Pozwól na wyświetlanie nad innymi aplikacjami”.

Wówczas wystarczy sprawdzić, czy Google Play już działa prawidłowo. Jeśli nie, być może winna jest inna aplikacja.