Jak zmienić nick w Roblox?

Roblox
15 czerwca 2022

Wiecie co łączy niemal wszystkie popularne gry Multiplayer?

Brak dostępności nicków. Pamiętam, że gdy zakładałem swoje konto Roblox, niemal wszystkie z używanych przeze mnie na co dzień nicków były zajęte, a wiele z nich pozostawało zajętymi nawet gdy dopisywałem do nich jakieś dodatkowe litery, czy cyfry.

Z tego powodu, dobrze rozumiem osoby, które chcą zacząć grać, więc wybierają sobie pierwszy, lepszy losowy nick bez zastanowienia, by już więcej się nie głowić — zwłaszcza na początku, gdy nie są pewne, czy dana gra przypadnie im w ogóle do gustu.

Taka decyzja może jednak nas irytować w przyszłości, gdy gra nam się spodoba. Mało kto chciałby być raczej maćkiem23921379xP, bo taki nick oprócz tego, że byłby ciężki do zapamiętania, przypominałby z wyglądu bardziej jakieś hasło, niż nazwę użytkownika.

Na szczęście, w Roblox możemy zmienić nasz nick niemal w każdej chwili.

Oto szczegółowy proces opisany krok po kroku:

1Zaloguj się na swoje konto na stronie internetowej Roblox.

Nick można zmienić na stronie Roblox. Tej samej, dzięki której piszecie na czacie ze znajomymi, sprawdzacie swój ekwipunek, czy też szukacie kolejnych gier. Mowa oczywiście o stronie Roblox.com.

2Wejdź w Ustawienia.

Możesz to zrobić poprzez kliknięcie na ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu i wybranie opcji Settings.

Ustawienia Roblox
3Zmień nazwę wyświetlaną lub nazwę użytkownika..

Możesz to zrobić poprzez kliknięcie na ikonę ołówka obok Display Name, by zmienić nazwę wyświetlaną lub na taką samą ikonę przy Username, by zmienić nazwę użytkownika.

Zmiana Nicku w Roblox

Jeżeli zmiana nazwy wyświetlanej Wam nie wystarczy, możecie zmienić także nazwę użytkownika. Ta czynność kosztuje jednak 1000 Robux, dlatego warto się dobrze zastanowić, czy aby na pewno jest nam to potrzebne, a jeśli tak, wymyślić taką nazwę użytkownika, której nie będziemy już chcieli zmieniać.

Warto dodać też, że nazwę wyświetlaną można zmieniać raz na 7 dni, dlatego i w tym przypadku warto tę decyzję dobrze przemyśleć po to, by nie „utknąć” na tydzień z nazwą, którą nie będziemy się chcieli posługiwać.