Jak zmienić język w Roblox na polski?

Jak zmienić język na polski w Roblox?
20 czerwca 2022

Nie każdy lubi grać w gry w języku obcym. Jeżeli go nie znamy, lub znamy go słabo, rozumiemy wtedy mniej, przez co chcąc nie chcąc — jest nam trudniej i automatycznie stajemy się słabszymi graczami niż prawdopodobnie moglibyśmy być.

W tym poradniku pokażę krok po kroku jak zmienić język w Roblox na Polski:

  1. Zaloguj się na stronie Roblox.
  2. Przejdź do Ustawień. Możesz zrobić to poprzez kliknięcie na ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu i wybranie opcji „Settings”.
  3. W sekcji Language rozwiń listę i zmień język na „Polski”.
  4. Kliknij znajdujący się niżej przycisk „Save„, aby zapisać zmiany.

To wszystko. Język powinien zostać zmieniony.

Miej jednak na uwadze to, że nie każda gra automatycznie będzie działać w języku polskim. Wiele z nich dostępnych jest tylko w języku angielskim i nawet po zmianie języka w ustawieniach na stronie, nie zostaną po tej zmianie przetłumaczone.

W takim przypadku nie ma możliwości zmiany języka na polski. Nie ma co się jednak przejmować, ponieważ większość gier w Roblox jest na tyle prostych, że nawet bez znajomości języka można z czasem je opanować. Do popularniejszych gier znajdziecie całe mnóstwo poradników dostępnych w naszym języku, dlatego powinniście sobie mimo wszystko jakoś poradzić.

Czy warto grać w Roblox po angielsku?

Uważam, że jeżeli macie taką możliwość, w większości gier, w tym w Roblox, warto od samego początku grać po angielsku.

Nawet jeżeli początki będą trudniejsze, znając „oryginalne”, angielskie nazwy przedmiotów, będzie łatwiej Wam się komunikować z graczami z całego świata. Dzięki temu, że będziecie grali po angielsku, prawdopodobnie znajdziecie też w internecie o wiele więcej poradników i innych treści związanych z daną grą.

Uważam, że nie ma się czego obawiać, tym bardziej że tak jak już pisałem wyżej, w przypadku Robloxa gry są zwykle na tyle proste i przyjazne graczom, że nawet zupełnie nie znając danego języka, z czasem da się w nich jakoś odnaleźć.