Jak zmienić Jasność Ekranu w Windows?

Zmiana jasności ekranu
22 lutego 2023

Zmiana jasności ekranu nie zawsze jest możliwa w systemie operacyjnym. W laptopach i urządzeniach mobilnych (np. tabletach) opartych o system Windows jasność zazwyczaj może być zmieniona w systemie, jednak jeśli korzystamy z zewnętrznego ekranu, na przykład na komputerze stacjonarnym, wówczas możliwe, że trzeba będzie wybrać inny sposób.

Zmiana jasności ekranu w Laptopie lub na Urządzeniu Mobilnym

Aby zmienić jasność ekranu w laptopie lub na urządzeniu mobilnym naciśnij na ikonę centrum akcji na pasku zadań i przesuń suwak obok ikony słoneczka w lewo, by ściemnić, lub w prawo, by rozjaśnić ekran. Jeśli suwak jest niewidoczny, wejdź w Ustawienia -> System -> Wyświetlacz i spróbuj zmienić jasność za pomocą ustawień dostępnych w tej zakładce.

Jeżeli sposób nie działa, spróbuj zmienić jasność ekranu za pomocą swojego monitora, tak jak będzie opisane to w następnym sposobie.

Zmiana jasności ekranu w monitorze

Monitory komputerowe zazwyczaj mają swoje własne ustawienia, w których możemy zmienić jasność.

Ich zmiana może różnić się w zależności od marki i modelu monitora, dlatego najlepiej sprawdzić instrukcję lub wyszukać w internecie poradnik dla konkretnego urządzenia. Zazwyczaj, aby zmienić jasność ekranu, wystarczy nacisnąć na przycisk Menu na monitorze i odnaleźć ustawienie „Brightness”, kolejno zaznaczając je i przesuwając strzałkami na monitorze w lewo, by ściemnić, lub w prawo, by rozjaśnić ekran.