Jak zgrać zdjęcia z komputera na iPhone bez iTunes?

Jak zgrać zdjęcia na iPhone?
5 października 2022

iTunes to jeden z najpopularniejszych programów wśród posiadaczy iPhone’ów. Za jego pomocą można na przykład zgrywać zdjęcia z komputera na iPhone.

Niestety, nie zawsze mamy do niego dostęp. Co więcej, czasami po prostu nie chce nam się go używać po to, by zgrać tylko jedno, lub kilka zdjęć.

W tym poradniku zaprezentuję dwa alternatywne sposoby na to jak zgrać zdjęcia z komputera na iPhone bez wykorzystania iTunes.

Zgrywanie zdjęć za pomocą iCloud

Jednym z najprostszych możliwych sposobów na zgrywanie zdjęć na iPhone, a być może nawet najprostszym, jest wykorzystanie iCloud.

W tym celu:

1. Zalogujcie się na swoje konto na stronie iCloud (na konto, które jest połączone z Waszym iPhone).

2. Wrzućcie zdjęcia, które chcecie zgrać na swojego iPhone’a.

3. Włączcie swojego iPhone’a i wejdźcie w aplikację iCloud.

Po zgraniu się zdjęć z komputera powinny znaleźć się w aplikacji (pamiętajcie, aby włączyć pierw internet na telefonie, bo inaczej mogą się nie pokazać).

Zgrywanie zdjęć za pomocą innych aplikacji

Jeżeli nie używacie iCloud, w podobny sposób możecie wykorzystać inne aplikacje do przechowywania zdjęć i dokumentów w chmurze jak na przykład Google Drive lub Dropbox.

Mam dla Was też inną propozycję, która może spodobać się największym leniuchom, którzy po prostu raz na jakiś czas chcą przesłać jedno lub dwa zdjęcia:

Możecie po prostu wysłać maila ze zdjęciem sami do siebie na komputerze i odebrać go na telefonie lub wysłać wiadomość do samych siebie na jakimś komunikatorze (można to zrobić na przykład na Facebooku lub na własnym kanale Discord).

Wystarczy po prostu wrzucić zdjęcia na komputerze, a na iPhone włączyć aplikacje, stuknąć i przytrzymać dane zdjęcie i zapisać je na dysku swojego urządzenia.