Jak zaktualizować Androida?

Aktualizacja Androida
1 września 2021

Przestarzała wersja systemu Android może powodować co najmniej kilka kłopotów. Jednym z nich jest brak możliwości instalowania niektórych nowszych aplikacji.

Aktualizacja Androida może odbyć się na wiele rozmaitych sposobów. Niektóre z nich są naprawdę proste, a inne wymagają sporo technicznej wiedzy i mnóstwa poświęconego czasu.

Zakładając jednak, że chcesz zmienić wersję Androida na nowszą w prosty i nieinwazyjny sposób, jesteś w dobrym miejscu. Nie znajdziesz tu jednak sposobów, które w jakiś sposób ominą oczekiwanie na nową wersję dostarczoną przez producenta smartfona, co mogłoby skutkować nawet utratą gwarancji.

Aktualizacja Androida krok po kroku

1. Uruchom i odblokuj swój smartfon z systemem Android.

 

2. Wejdź w ustawienia.

Zwykle można zrobić to poprzez kliknięcie ikonki ustawień lub rozwinięcie od góry specjalnego menu i wejście w ikonkę koła zębatego.

 

3. Wyszukaj „Informacje o systemie”, „Android” lub „Aktualizacje”.

 

4. Jeżeli pojawi się opcja „Sprawdzanie dostępnych aktualizacji” lub możliwe będzie bezpośrednie zainstalowanie systemu Android, możesz skorzystać z tej opcji.

Pamiętaj jednak, żeby zaplanować aktualizację na czas, w którym nie będziesz potrzebować tego telefonu, a on sam będzie mógł być podłączony do ładowania.

 

Jeżeli nie udało Ci się znaleźć opcji umożliwiającej aktualizację systemu, sprawdź jego aktualną wersję i wyszukaj w internecie, czy dany model smartfona na pewno pozwala na aktualizację do nowszych wersji.

Ile trwa aktualizacja Androida?

Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ wszystko może zależeć między innymi od złożoności danej aktualizacji, od parametrów telefonu, czy też prędkości łącza.

Z reguły aktualizacja Androida trwa około 20-30 minut.

W wielu przypadkach możemy śledzić pasek postępu, dzięki czemu łatwiej będzie nam oszacować kiedy mniej więcej aktualizacja się zakończy.