Jak zadzwonić na zablokowany numer?

Rozmowa przez telefon
10 listopada 2022

Nie możesz się do kogoś dodzwonić i myślisz, że Twój numer został zablokowany? W tym wpisie przedstawię kilka sposobów na to, jak możesz to zrobić i skontaktować się z daną osobą.

Uwaga!:

Jeżeli ktoś zablokował Twój numer, istnieje prawdopodobieństwo, że rzeczywiście nie chce się z Tobą kontaktować. Uszanuj to i nie pozwól, by Twoje próby kontaktu przekroczyły granice dobrego smaku i stały się spamem lub nękaniem.

Zadzwoń z innego numeru

Jeżeli ktoś rzeczywiście zablokował Twój numer, możesz spróbować zadzwonić z innego. Zwykle najprościej jest po prostu poprosić o dostęp do telefonu jakiegoś znajomego lub członka rodziny, który na chwilę udostępni Ci telefon ze swoim, niezablokowanym u danej osoby numerem.

Ukryj swój numer

Niektóre telefony i sieci telefoniczne pozwalają na ukrycie numeru i zadzwonienie z tzw. numeru prywatnego. Wyszukaj więc poradnika dla Twojego modelu telefonu lub skorzystaj z opcji dedykowanej Twojej sieci telefonicznej. W niektórych sieciach można np. wpisać na klawiaturze specjalny kod przed numerem, aby Twój numer nie wyświetlił się Twojemu odbiorcy. Spróbuj szukać w wyszukiwarce pod frazami „Jak zastrzec numer [Nazwa/Marka telefonu lub Nazwa Sieci telefonicznej]”.

Pamiętaj jednak, że niektóre osoby nie odbierają od numerów prywatnych, dlatego może zdarzyć się, że ktoś będzie odrzucał takie połączenia.

Spróbuj przez WhatsApp

Jeżeli ktoś zablokował Twój numer, nadal mógł nie zablokować go w aplikacji WhatsApp. Jeśli ją posiada, dobrym pomysłem może być próba skontaktowania się właśnie przez nią, tym bardziej że pozwala ona nie tylko na wysyłanie wiadomości tekstowych, ale również na wykonywanie połączeń głosowych i połączeń wideo.

Skontaktuj się w inny sposób

Jeśli sądzisz, że ktoś na przykład zablokował Cię przez pomyłkę, możesz spróbować napisać do niego na portalach społecznościowych (np. facebook, instagram), poprosić o kontakt Waszego wspólnego znajomego, czy nawet wysłać do danej osoby list — wszystko zależy od tego, jakie formy kontaktu preferujecie.

W takiej wiadomości przekażcie, że chyba jesteście zablokowani i poproście o to, żeby ta osoba to sprawdziła i jeśli jest w stanie, odblokowała Wasz numer, ponieważ nie możecie się do niej dodzwonić. Nie zapomnijcie przy tym podać jej swojego numeru.