Jak wpisać strzałkę na klawiaturze?

Jak wpisać strzałkę na klawiaturze?
11 lipca 2022

Strzałki, podobnie jak gwiazdki, myślniki, czy paragrafy, są bardzo popularnymi symbolami, wykorzystywanymi w wielu tekstach. Służą między innymi do wskazania jakichś elementów, a także są jednymi z bardziej popularnych punktorów (wyróżniają poszczególne elementy list).

W tym poradniku dowiesz się:

Jak wpisać strzałkę na Windows?

Podobnie jak wiele innych symboli w systemie Windows, strzałki możemy wykonać za pomocą tak zwanych ALT-kodów. Wystarczy nacisnąć przycisk ALT i przytrzymując go wpisać na klawiaturze numerycznej cyfry odpowiadające danemu ALT-kodowi.

Na przykład:

  • ALT + 2 6
  • ← – ALT + 2 7
  • ↑ – ALT + 2 4
  • ↓ – ALT + 2 5

lub:

  • ► – ALT + 1 6
  • ◄ – ALT + 1 7
  • ▲ – ALT + 3 0
  • ▼ – ALT + 3 1
Wskazówka:

Pamiętajcie, że w przypadku ALT-kodów cyfry muszą być wpisywane na klawiaturze numerycznej, czyli tej, która zwykle znajduje się po prawej stronie pełnowymiarowej klawiatury.

Jak wpisać strzałkę na MacOS?

W przypadku MacOS poszczególne symbole możemy wybierać za pomocą dedykowanego intefejsu graficznego.

Aby go otworzyć, podczas pisania tekstu wystarczy nacisnąć kombinacje klawiszy CTRL + CMD + Spacja.

Wówczas powinno wyświetlić się nam okno, w którym będziemy mogli wybrać rozmaite symbole, w tym strzałki. Jeżeli nie widzicie strzałek na ogólnej liście, po lewej stronie powinna znajdować się zakładka „Strzałki” („Arrows”), w której znajdziecie tylko je.

Jak inaczej wpisać strzałkę na komputerze?

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możecie lub nie chcecie korzystać z Alt-kodów, czy dedykowanych interfejsów graficznych do wyboru poszczególnych symboli, możecie po prostu… Skopiować i wkleić dowolny symbol. Wiem, że może to nie brzmieć jak najefektywniejsza metoda na świecie, ale jest prosta i skuteczna — sam nie pamiętam wszystkich Alt-kodów i zwykle gdy muszę posłużyć się jakimś mniej znanym symbolem, po prostu go kopiuję i wklejam.

Na poniższej liście znajdziecie zbiór gotowych do skopiowania popularnych symboli strzałek: