Jak nagrać Muzykę na Pendrive?

Pendrive
25 maja 2022

Jeżeli słuchacie muzyki w samochodzie lub urządzeniach, które nie są podłączone do internetu, istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że robicie to właśnie z pendrive.

O ile dawniej wypalało się płyty, na których mieściło się z reguły raptem kilkadziesiąt piosenek, dziś na małych pendrive’ach możemy mieć ich tysiące, a co najlepsze, w każdej chwili możemy do nich coś dodać, lub usunąć.

W tym poradniku pokażę, w jaki sposób krok po kroku nagrać muzykę na pendrive.

Nagrywanie muzyki na pendrive krok po kroku

1Pobierz piosenki, które chcesz wgrać na Pendrive.

Postaraj się, aby były w jednym formacie. Proponuję Ci MP3, ponieważ to jeden z najpopularniejszych formatów, który powinien bez problemu działać na każdym odtwarzaczu.

Piosenki możesz pobierać z różnych stron takich jak np. cmp3, czy pixabay.

Jeżeli chcesz pobrać piosenki z YouTube, SoundCloud, czy innych platform, możesz skorzystać z jednego z darmowych stron umożliwiających pobieranie ich w formacie MP3 (np. na tej stronie). Po prostu wyszukaj w internecie frazę „[Nazwa platformy] mp3 downloader”.

2Podłącz swój pendrive do komputera.

Zwykle pendrive można podłączyć poprzez USB. Po prostu wepnij go w dowolny działający port USB i przejdź do następnego kroku.

3Odnajdź folder z pendrive na komputerze.

Przejdź do zakładki z dyskami dostępnymi na komputerze (Ten komputer).

Aby zrobić to w Windows:

Naciśnij kombinację klawiszy Windows + E lub naciśnij logo Windows na pasku zadań i przejdź do zakładki Dokumenty (ikonka dokumentu w lewym górnym rogu). Po lewej stronie w zakładce Dokumenty wybierz „Ten komputer”.

Kliknij dwukrotnie na ikonę dysku wymiennego. Zwykle będzie on ostatni na liście i będzie zawierał mniej miejsca niż pozostałe.

Pendrive w zakładce Ten Komputer
4Wgraj muzykę na Pendrive.

Skopiuj pliki, które chcesz wrzucić na Pendrive (np. zaznacz je myszką, naciśnij prawy przycisk i wybierz opcję „Kopiuj”), po czym w głównym folderze Pendrive naciśnij prawy przycisk i naciśnij „Wklej”.

Jeżeli wolisz, możesz po prostu przeciągnąć wszystkie pliku lub użyć opcji „Wytnij”, aby pozbyć się ich z dysku komputera od razu po wrzuceniu ich na pendrive.

Po wrzuceniu wszystkich plików na Pendrive możesz go odłączyć i cieszyć się nagraną muzyką.