Jak edytować kontakt w Xiaomi?

Jak edytować kotnakt?
8 czerwca 2022

Podobnie jak wielu z Was, parę ładnych lat temu niemal zakochałem się w marce Xiaomi. Obecnie mam już drugi telefon tej marki i po ponad pięciu latach wspólnej przygody… Nadal mam problemy z tym, żeby edytować kontakt.

O ile nakładkę MIUI uważam za jedną z najlepszych, z jakimi spotkałem się na Androidzie — głównie ze względu na jej prostotę — ta jedna funkcja jest dla mnie po prostu niezbyt intuicyjna.

W tym poradniku pokażę ten proces krok po kroku, chociażby po to, żebym sam mógł do niego wrócić, gdy następnym razem będę się wściekał, że edycja kontaktu nie wygląda tak, jakbym tego oczekiwał.

Edytowanie kontaktu w Xiaomi krok po kroku

  1. Przejdź do aplikacji telefonu (zwykle niebieska ikonka na samym dole pulpitu, ta sama, której używacie np. do dzwonienia).
  2. Z menu na dole wybierz Kontakty.
  3. Kliknij kontakt, który chcesz edytować.
  4. W prawym górnym rogu jedną z ikon powinien być ołówek. Kliknij go.
  5. Zaktualizuj swój kontakt i naciśnij Zapisz w prawym górnym rogu.

To tyle.

O ile proces nie wydaje się jakiś trudny, osobiście zawsze się mylę i próbuję wybrać opcję edycji kontaktu jeszcze na liście kontaktów poprzez długotrwałe przytrzymanie (boję się, że zwykłym kliknięciem przypadkowo zadzwonię) – ot, takie przyzwyczajenie z innych telefonów, którego nie mogę się wyzbyć przez lata.