Jak dodać bota na serwer Discord?

Discord bot
1 września 2021

Discord jest niezwykle popularnym programem służącym do komunikacji tekstowej i głosowej. Korzystają z niego przede wszystkim gracze, którzy w ten sposób mogą jeszcze łatwiej ze sobą rozmawiać i tworzyć konkretne, tematyczne serwery.

Serwery te można bardzo ciekawie spersonalizować. Istnieje możliwość dodania rozmaitych rang, które nie tylko nadadzą konkretnym użytkownikom kolory na czacie, ale też nadadzą im konkretne uprawnienia, jak na przykład możliwość dołączania do wybranych kanałów.

Jeżeli te możliwości robią na Was wrażenie, zdecydowanie powinniście usłyszeć także o botach. Dzięki nim Wasz serwer Discord może stać się prawdziwym centrum dowodzenia i dobrej zabawy. Jak kto woli, bo botów jest po prostu mnóstwo i myślę, że większość z Was na pewno znalazłaby niejednego, którego z chęcią ugościłaby na swoim serwerze.

Boty są naprawdę różne. Część z nich służy na przykład do filtrowania spamu lub generowania statystyk i rankingów. Istnieją także tak zwane boty muzyczne, które pozwalają na uruchomienie w obrębie serwera swoistego radia, które będzie grało na jednym z wybranych kanałów głosowych.

Gdzie znaleźć boty na Discord?

Zanim rozpoczniemy proces dodawania bota na serwer Discord, musimy znaleźć takiego, który sprosta naszym oczekiwaniom.

Listę popularnych botów możemy znaleźć między innymi na stronach takich jak Top.gg, czy Discordbotlist.com.

Jak dodać bota na Discord?

Jeżeli udało Ci się znaleźć bota, którego chcesz dodać na swój serwer Discord, naciśnij na przycisk „Zaproś” lub „Invite” na danej stronie i zaproś bota do wejścia na Twój serwer.

Zaproszenie bota na serwer Discord

 

Kolejno gdy zostaniemy przekierowani do strony Discorda, musimy określić, na który serwer chcemy dodać naszego bota. Musimy posiadać na nim uprawnienia administratora.

Wybór serwera Discord

Po naciśnięciu „Continue” będziemy musieli określić uprawnienia dla bota. Warto się z nimi zapoznać i ewentualnie odznaczyć te, których nie chcemy mu przydzielać. Po wykonaniu tej czynności możemy nacisnąć „Authorize”.

Autoryzowanie bota

W kolejnym kroku możemy zostać poproszeni o uzupełnienie Captchy. Po tym procesie bot powinien zostać dodany na serwer.

Co jeśli bota nie ma na serwerze Discord?

Może zdarzyć się tak, że bot nie będzie wyświetlany na liście członków po prawej stronie. Nie oznacza to jednak, że nie ma go na serwerze. Domyślnie BOT nie dostaje rangi z naszego serwera, przez co może nie mieć dostępu do wszystkich kanałów.

W takiej sytuacji powinniśmy nacisnąć na nazwę naszego serwera (lewy górny róg) i wybrać opcję „Ustawienia Serwera”. W zakładce Członkowie obok nazwy bota możemy nacisnąć na plusik i nadać botowi stosowną rangę.

Nadawanie botowi rangi

Jak używać bota na serwerze Discord?

Nawet jeżeli bot znajduje się na Discordzie, nie musi od razu zacząć działać.

Trzeba go jakoś ustawić. Boty nie mają menu wbudowanego w Discord (choć niektóre z nich pozwalają na zarządzanie z poziomu zewnętrznych stron internetowych) i steruje się nimi przede wszystkim za pomocą specjalnych komend.

Komendy nie są jednak uniwersalne. Zazwyczaj mają komendę pomocy przypisaną do statusu „Ogląda” lub „Gra”. Jeżeli tak nie jest, wyszukaj w internecie „Nazwa bota + commands”.

Komendy bota

Jak usunąć bota z serwera Discord?

Jeżeli nie potrzebujesz już bota na serwerze lub po prostu chcesz go usunąć, możesz zrobić to w bardzo prosty sposób.

Wyszukaj go na liście członków i naciśnij na niego prawym przyciskiem myszy wybierając opcję „Wyrzuć [nazwa bota]”.

Wyrzucanie bota

Kolejno w potwierdzeniu upewnij się, czy na pewno chcesz wyrzucić tego bota i naciśnij „Wyrzuć”. Wpisywanie powodu nie jest konieczne.