Ile osób gra w Fortnite?

Fortnite
2 września 2021

Fortnite od kilku lat jest jedną z najbardziej popularnych gier komputerowych. Wie to prawdopodobnie każdy, kto choć trochę interesuje się tematyką gier.

Jednak jak bardzo popularny jest Fortnite? Ile osób w niego tak naprawdę gra?

Jak popularny jest Fortnite?

Fortnite jest grą, która cieszy się sporą dostępnością. Można zagrać w nią kompletnie za darmo i nie potrzeba to tego topowej maszyny. Jest dostępny na wielu platformach, co czyni z niego produkcję, w którą może grać wiele osób.

Przekłada się to na to, że wiele osób woli grać w Fortnite, niż oglądać Fortnite.

Nie da się jednak ukryć, że popularność danej gry w serwisach takich jak YouTube, czy Twitch też jest z reguły niezłym wyznacznikiem popularności danej produkcji.

Jeśli chodzi o Twitch, statystyki z ostatnich 7 dni plasują Fortnite na 5 miejscu pod względem średniej ilości widzów. Fortnite pod tym względem ustępował jedynie grom takim jak Grand Theft Auto V, League of Legends, Minecraft, czy Apex Legends, jednocześnie wyprzedzając tak popularne gry jak np. Valorant, Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, czy World of Warcraft.

Ilość widzów na Twitch

Źródło

Ile osób gra w jednym momencie?

Tak jak pisałem wcześniej, gra najprawdopodobniej więcej ludzi, niż ogląda.

Według PlayerCounter podczas pisania tego wpisu w Fortnite może grać nawet około 3,5 miliona graczy. To świetny wynik, tym bardziej że do godzin szczytu jeszcze daleko. Pomimo istnienia różnic w strefach czasowych, moment, w którym w grze jest najwięcej graczy online, przypada zwykle na mniej więcej 16 godzinę naszego czasu (aktualnie jest 11). Można to przenalizować chociażby na przykładzie statystyk CS GO na Steam Charts.

Ile łącznie jest graczy?

Fortnite ma nawet około 350 milionów graczy, którzy logują się do gry każdego miesiąca. Można więc ich uznać za graczy aktywnych. Jest to liczba robiąca kolosalne wrażenie, ponieważ to ok. 4,5% całej populacji! Jeśli nawet to nie robi na Was wrażenia, 350 milionów graczy to niemal 10 razy większa liczba niż ilość mieszkańców Polski.