Drukarka w Trybie Offline

Drukarka w Trybie Offline
18 lutego 2022

W sytuacji, w której bezprzewodowa drukarka nie może komunikować się z komputerem, jest ona w tak zwanym trybie Offline.

W tym poradniku pokażę kilka prostych sposobów na to, jak naprawić ten błąd:

1. Połącz oba urządzenia z tą samą siecią WiFi

Aby bezprzewodowa drukarka działała w poprawny sposób, powinna być połączona z tą samą siecią WiFi, z którą połączony jest nasz komputer.

Bardzo często okazuje się jednak, że oba urządzenia łączą się z innymi sieciami. To jeden z najczęstszych problemów, które mogą wywoływać błąd z drukarką w trybie offline.

2. Zrestartuj drukarkę

Jeden z najbanalniejszych sposobów naprawiania sprzętu elektronicznego może zadziałać i w tym przypadku. Zanim spędzisz pół dnia na próbach naprawy swojej drukarki, możesz spróbować ją po prostu wyłączyć i włączyć. Być może po takiej czynności okaże się, że drukarka nagle zadziała tak, jak powinna.

W niektórych przypadkach warto także zrestartować komputer, z którym drukarka się nie łączy, a nawet router.

3. Wyłącz tryb Offline Drukarki

Może okazać się, że drukarka jest w trybie Offline, ponieważ taki tryb został włączony w systemie operacyjnym.

W takiej sytuacji powinniśmy go wyłączyć. W nowszych wersjach systemu Windows możemy zrobić to w ustawieniach. Na przykład poprzez przejście w: Przycisk Start -> Drukarki i skanery -> Wybranie odpowiedniej drukarki -> Otwórz kolejkę -> Odznacz pole Użyj drukarki w trybie offline.

4. Sprawdź połączenie z WiFi

Drukarka musi być połączona z tą samą siecią WiFi, co komputery, z którymi ma się łączyć.

Czasami jednak może okazać się tak, że nie będzie podłączona do żadnej sieci. Upewnij się więc, że łączy się z internetem prawidłowo.

Jeżeli nie wiesz jak połączyć swoją drukarkę z siecią, sprawdź w instrukcji lub w internecie jak zrobić to w konkretnym, posiadanym przez Ciebie modelu. Zwykle jest to prosty proces, który można wykonać w kilku krokach.

5. Ustaw drukarkę jako domyślną

Odnajdź w panelu sterowania kategorię Urządzenia i Drukarki.

Kliknij na swoją drukarkę prawym przyciskiem myszy i jeśli ta opcja jest dostępna, wybierz Ustaw jako drukarkę domyślną.

6. Zainstaluj najnowsze oprogramowanie do drukarki

Większość kłopotów systemowych z drukarkami można rozwiązać przy pomocy oprogramowania producenta. Jeżeli jeszcze nie masz go na swoim komputerze, spróbuj odnaleźć je w internecie (na oficjalnej stronie producenta urządzenia) i zainstalować.

W przypadku, w którym masz już takie oprogramowanie, upewnij się, czy nie jest dostępna nowsza wersja. Jeżeli tak, odinstaluj oprogramowanie, które masz zainstalowane i zainstaluj jego najnowszą wersję.