Co zrobić, żeby klawiatura świeciła?

Podświetlana klawiatura
17 sierpnia 2022

Podświetlenie klawiatury to nie tylko ładnie wyglądający „bajer”. To także przydatna funkcja, która może okazać się istotna dla osób pracujących w ciemnych pomieszczeniach, jeśli te nie znają na pamięć układu swojej klawiatury.

Nie każda klawiatura umożliwia podświetlenie klawiszy. Nawet w laptopach, nie każdy jest wyposażony w taką funkcję.

Jeżeli dana klawiatura nie oferuje podświetlenia, można albo spróbować zmodyfikować ją na własną rękę, albo zakupić np. lampkę na USB, której często używają m.in. użytkownicy laptopów. Taki gadżet to zwykle koszt kilku-kilkunastu złotych, a oferuje podświetlenie wystarczające do w miarę sensownego oświetlenia klawiszy.

Włączanie podświetlenia klawiatury

W przypadku, w którym Wasza klawiatura oferuje podświetlenie, poszukajcie klawisza z ikoną żarówki lub słońca. Zwykle ten klawisz znajduje się w okolicy F7, a w przypadku laptopów, aby z niego skorzystać, należy przytrzymać przycisk „FN”.

Jeżeli nie możecie zlokalizować klawisza umożliwiającego podświetlenie klawiatur, wyszukajcie w internecie frazę w stylu: „Nazwa modelu klawiatury/laptopa — how to turn on the keyboard light” (w przypadku szukania po angielsku możecie mieć większą szansę na znalezienie poradnika dla używanego przez Was sprzętu).