Laptop i jego zabezpieczenie przed kradzieżą

W dzisiejszych czasach posiadanie laptopa nie jest szczytem luksusu jak 15 lat temu. Posiada go zdecydowana większość społeczeństwa, jak zapewne również Ty.

Czy zastanawiałeś się kiedyś co zrobisz, gdy któregoś dnia zostanie Ci on skradziony? Jak się zachowasz? Czy będziesz w stanie go odzyskać? Jeżeli go odpowiednio nie zabezpieczysz to odzyskanie go będzie niemożliwe w 99%. Jeżeli zastanawiasz się jak można zabezpieczyć laptop przed kradzieżą zapraszam do lektury.

Bezpłatne rozwiązanie

Na rynku posiadamy kilka bezpłatnych aplikacji, zadaniem których jest umożliwienie zlokalizowania skradzionego urządzenia bez względu na zainstalowany na nim system operacyjny. Współpracują one zarówno z systemem Microsoft Windows, Linux, Mac OS jak również z systemem operacyjnym Android na Smartphone. Określanie położenia sprzętu odbywa się z wykorzystaniem zainstalowanego w urządzeniu nadajnika GPS lub karty Wi-Fi po nawiązaniu połączenia z najbliższym punktem dostępowym. Jeżeli złodziej naszego sprzętu połączy się z wewnętrzną siecią Wi-Fi, zainstalowane oprogramowanie bez problemu ustali położenie mieszkania.

Jak zainstalować darmowe oprogramowanie do ochrony urządzenia?

Jest to niezwykle proste. Wystarczy wyszukać w wyszukiwarce interesującą nas aplikację i na zasadzie porównania kilku wybrać ta najbardziej odpowiadającą naszym oczekiwaniom. Następnie wchodzimy na stronę producenta i pobieramy interesującą nas aplikację, a po pobraniu instalujemy ją na swoim urządzeniu. Po zainstalowaniu zostało nam tylko skonfigurowanie oprogramowania i od tej pory nasz laptop został zabezpieczony i stał się łatwy do zlokalizowania po kradzieży.

Płatne rozwiązanie

Analogicznie do bezpłatnej wersji oprogramowania na rynku posiadamy wiele aplikacji płatnych, które pomogą nam zlokalizować nasz skradziony sprzęt bez najmniejszego problemu. Wielokrotnie spotkamy się z możliwością wykupienia płatnej wersji naszego darmowego programu. Czym więc tak właściwie się ona różni od bezpłatnej? Każdorazowo zakres usług świadczonych przez właściciela oprogramowania jest znacznie większy, a opcje dodatkowe są niezwykle pomocne w przypadku utraty laptopa. Niejednokrotnie do wersji płatnej otrzymujemy również sprawny kontakt z zespołem wsparcia aplikacji co umożliwia nam szybką naprawę aplikacji w razie jej awarii.

Podsumowanie

Podsumowując czy warto zainstalować darmową lub płatną wersję oprogramowania na swoim urządzeniu? Niewątpliwie tak. W przypadku kradzieży dużo większe szanse mamy na odnalezienie sprzętu, gdy posiadamy takie oprogramowanie zainstalowane. Dodatkowo przez ilość dodatkowych funkcji warto zastanowić się nad płatną wersją, aczkolwiek to tylko w przypadku droższego sprzętu. Wykupienie abonamentu dla sprzętu wartego 300zł mija się z celem, jeżeli ktoś nie posiada na nim ważnych danych. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie warto pamiętać, że tego typu aplikacje nie zawsze muszą być skuteczne ze względu na dostępną na rynku ilość urządzeń zakłócających pracę nadajników GPS etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *