Jak poprawnie instalować i deinstalować sterowniki?

Komputer jest nam potrzebny do przeróżnych celów. Jedni używają go dla rozrywki (grają w gry, oglądają filmy, słuchają muzyki), a innym jest niezbędny do pracy. Bardzo często zdarza się, że zarówno osoby z pierwszej jak i drugiej grupy nie zdają sobie sprawy, jak szalenie istotne są sterowniki.

Instalacja i deinstalacja sterowników

Jeżeli w zły sposób zainstalujemy, zaktualizujemy lub odinstalujemy sterowniki to możemy zapomnieć o poprawnym działaniu naszego komputera. Na co trzeba zwrócić uwagę? Na pewno na to czy sterownik, który zamierzamy zainstalować, nie znajduje się na naszym komputerze w innej (starszej)wersji. Słyszeliśmy w końcu o czymś takim jak aktualizacja. Jak to często jednak bywa na swojej drodze spotykamy różne przeszkody. Nie wykluczone, że ulepszenie starszej wersji sterownika jest po prostu niemożliwe. W takim wypadku mamy tylko jedno wyjście. Jest nim oczywiście jego usunięcie. Tutaj znowu wracamy do tematu trudności. Ważna informacja! Każdy z nas korzystał z apletu, którego zadaniem jest dodawanie lub usuwaniem programów. Co się okazuje? Otóż, sprawa z usuwaniem nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać. Niejednokrotnie zdarza się, że aplikacja nie zostaje prawidłowo usunięta. W związku z tym w rejestrze znajdziemy pliki systemowe i wpisy, które nam a już tym bardziej dla komputera nie są do niczego potrzebne. Co więcej możemy mieć przez nie dużo problemów. Od razu nasuwa się pytanie, co robić? Nawet, kiedy nie dostajemy komunikatu o tym, że mamy zrestartować komputer to musimy tego dokonać. Jak łatwo się domyślić, kiedy już to zrobimy, możemy w końcu przejść do instalacji naszego nowego sterownika. Zacznijmy od podstaw, żeby nie było mowy o jakichkolwiek wątpliwościach. Zanim rozpoczniemy ten proces dobrze by było, żebyśmy nie mieli uruchomionych żadnych programów. Nie można wykluczyć sytuacji podczas, której instalacja zostaje przerwana. Nie ma znaczenia z jakiego powodu to się stało, ale bardzo ważne jest to, żeby tak jak to jest najszybciej możliwe tą instalację wznowić.

Aplikacje czyszczące komputer

Starych sterowników można się pozbyć również za pomocą aplikacje, które są do tego przeznaczone. Na rynku znajdziemy zarówno tak, które są płatne jak i te, które możemy mieć zupełnie za darmo. Do tej pierwszej grupy należeć będzie Driver Cleaner Pro, natomiast do drugiej możemy przypisać CCleaner. Obydwa programy mają wiele zalet. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe, ale na pewno da się to zrobić. Nie chcę za bardzo rozpisywać się na temat tych programów. Każdy, kto tylko chce może dowiedzieć się wszystkiego na ich temat. Dodam jeszcze, że aplikacja ta potrafi dokładnie wyczyścić system z wszystkiego co pozostało po niedokładnym odinstalowywaniu poszczególnych aplikacji w przyszłości, nie wspominając o dokładnym pozbywaniu się zainstalowanego oprogramowania. Wielu z nas wydaje się, że skoro program jest darmowy to albo nie jest najlepszy, ewentualnie ma jakieś ograniczone funkcje. CCleaner jest doskonałym przykładem tego, że to nie prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *