Indywidualne dostosowanie klawiatury

Najprawdopodobniej, nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę, ale klawiaturę należy dostosować specjalnie do naszych potrzeb. W jaki sposób możemy tego dokonać? Oczywiście, jakże mogło by być inaczej, z pomocą przychodzą nam pewne programy.

Problemy

Jakie problemy mogą nas dotykać? Jednym z nich może być np. to, że nie mamy potrzeby używania klawisza Windows. Klawisz Windows? Jestem przekonany, że nie jedna osoba nie wie nawet w jakim miejscu ona się znajduje. Nie chodzi o to, żeby wytykać te osoby, ale takie są na ten moment realia. Można z nimi dyskutować, ale charakteryzują się one tym, że tak szybko się nie zmienią. Można by rzec, że jest to skutek uboczny. Wróćmy jednak do tego tematu, którym jest nasz (gdyby znalazły się osoby, które zapomniały) klawisz Windows. Inna nazwa tego przycisku to WinKey lub Start. Prawda, że druga nazwa brzmi dużo lepiej? Jestem pewny, że się ze mną zgadzacie. Naszego ”głównego bohatera” w zdecydowanej większości przypadków znajdziemy umiejscowionego pomiędzy dwoma klawiszami. Są nimi Control i Alt. Chodzi o przyciski, które są umiejscowione po lewej stronie. Niektórzy z was z pewnością spojrzą teraz na klawiaturę, która leży przed was. Jaki wyciągnęliście wniosek? Rzeczywiście znajduje się tam jakiś przycisk, także tekst nie jest zmyślony. Takie są fakty, a z faktami nie można dyskutować. To znaczy można, ale nie ma to absolutnie żadnego sensu i jest z góry skazane na niepowodzenie. Jeżeli chodzi o klawisz Windows to nie znajdziemy na nim litery czy cyfry. Jest tylko znak graficzny. Ze wspomnianymi wcześniej klawiszami Control i Alt łączy go to, że znajdziemy go po lewej i prawej stronie klawiatury. Nie można wykluczyć sytuacji, w której u waszych przyjaciół ten przycisk będzie wyglądał zupełnie inaczej. Czy domyślacie się co może być tego przyczyną? Ma to związek z systemem operacyjnym. Jakże mogło być inaczej! Tak wygląda ten klawisz, w przypadku systemu Windows XP . Być może twój problem nie tkwi jednak w tym klawiszu, może po prostu irytuje Cię to, że niektóre klawisze są w innych miejscach niż się do tego przyzwyczaiłeś? Jeżeli myślisz, że nie można z tym nic zrobić to jesteś w bardzo dużym błędzie. Każdy problem można przezwyciężyć.

Programy

Niezależnie od tego jaki jest problem, (Mam teraz na myśli wszelkie możliwe sytuacje, a nie tylko te, które mają związek z komputerem.) dobrze mieć kogoś po swojej stronie. W tym przypadku mowa jest o niczym innym jak o programach komputerowych z pomocą ,których będziemy mogli zmienić ustawienie wybranych przez nas klawiszy. Jak się pewnie domyślacie, takich programów mamy całe mnóstwo i ciężko od razu wybrać, ten konkretny. Pomogę Wam podjąć tą decyzję, poprzez ograniczenie wyboru do dwóch bezpłatnych programów. Są nimi KeyTweek oraz MapKeyboard. Ich obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy dosłownie kilka minut i bez problemu będziecie zamieniać funkcjami poszczególne klawisze. Niestety, jest jednak pewien wyjątek. Jeżeli mamy notebooka to nie zmienimy w ten sposób funkcji klawisza (Fn). Będziemy musieli znaleźć odpowiednią opcję w BIOS’ie, pod warunkiem, że ta w ogóle istnieje (Nie każdy laptop udostępnia tą funkcję).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *